Šolskega tekmovanja iz znanja kemije, ki je potekalo 17. januarja 2022 na DOŠ I Lendava, se je udeležilo 12 učencev, 6 osmošolcev in 6 devetošolcev.

Osmošolec Aljaž Bratkovič Odar se je uvrstil na regijsko tekmovanje, ki je potekalo 26. marca 2022 na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, kjer je izkazal svoje znanje, dosegel visoko število točk ter prejel bronasto Preglovo priznanje.

Le del najuspešnejših učencev pa se je uvrstil na državno tekmovanje, ki je potekalo 7. maja 2022 na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani, kjer so se potegovali za srebrno in zlato Preglovo priznanje.

Na osnovi odličnega rezultata (1. mesto v regiji) se je Aljaž Bratkovič Odar uvrstil tudi na državno tekmovanje, kjer je prav tako izkazal svoje znanje na visokem nivoju in se uvrstil na 4. mesto v državi ter je dobitnik zlatega Preglovega priznanja.

Iskrene čestitke za trud in prizadevno delo!

Silvija Nagy, mentorica