Svetovna zdravstvena organizacija je 7. april razglasila za mednarodni dan zdravja. Letos je potekal pod geslom »Moje zdravje, moja pravica« , ki ga na šoli obeležujemo z različnimi aktivnostmi.

Učenci in učiteljice prvih razredov, smo dan zdravja obeležili že v petek, 5. 4. 2024. Razmišljali smo kaj pomeni biti zdrav in kaj vse lahko sami naredimo, da ostanemo zdravi.

Učenci so se strinjali, da morajo jesti več sadja in zelenjave, saj so v njih vitamini, ki nas varujejo pred boleznimi. Za sladkanje uporabljamo med namesto sladkorja in že sami vedo, da preveč sladkorja lahko povzroči različne bolezni. Za žejo tako namesto sladkih pijač raje pijejo vodo. Učenci so izdelali plakat na katerem so razvrstili kaj je za naše zdravje pomembno in kar nam škoduje.

Strinjajo se, da se je potrebno tudi veliko gibati – skakanje, kolesarjenje, tekanje, igranje z žogo,… Za kar vsakodnevno poskrbimo že v šoli.