Na osnovnošolskem posamičnem regijskem tekmovanju vseh pomurskih osnovnih šol je nastopilo tudi 8 učencev z DOŠ I Lendava.

V kategoriji fantov do 15 let je nastopil Cofek Šraj Dino in zasedel 10. mesto izmed 15-ih nastopajočih. V tej starostni kategoriji lahko nastopa še dve leti.

V kategoriji fantov do 12 let sta nastopila Lukács Áron, ki je zasedel 6. mesto in Zupanič Samo, ki je osvojil 14. mesto izmed 29-ih nastopajočih. Oba lahko še eno leto nastopata v tej starosti kategoriji.

V kategoriji fantov do 9 let sta odlično nastopila Gyurkacs Niklas, 4. mesto in Török Miha, 2. mesto (srebrna medalja) v konkurenci najboljših 19 šahistov Pomurja. Oba bosta nastopila še na posamičnem državnem prvenstvu.

V kategoriji deklet do 12 let sta nastopile Šamu Gyöfi Iva, ki je prav tako osvojila 2. mesto in srebno medaljo. V tej kategoriji je odlično nastopila tudi Bratkovič Odar Veronika, ki je bila izenačena na 3. mestu, vendar je v odločilni dodatni partiji bila na koncu uvrščena na 4. mesto. Iva se je uvrstila na državno prvenstvo. S posebnim dovoljenjem bo tam morda nastopila tudi Veronika.

V kategoriji deklet do 9 let je ponovno odlično 3. mesto in bronasto medaljo osvojila Šamu Gyöfi Saša, ki se je seveda uvrstila tudi na posamično državno prvenstvo.

Splošna ocena nastopov je letos res odlična. Od osmih učencev, ki so nastopili so trije osvojili medalje, dva sta jo za las s 4. mestom zgrešila in skupaj se bo najbrž celo pet učencev uvrstilo na državna prvenstva.

Na celotnem pomurskem regijskem tekmovanju je nastopilo najboljših 96 šahistov.