V četrtek, 25. 3. 2021, je potekal medšolski otroški parlament na temo Moja poklicna prihodnost, ki ga je gostila naša šola. Parlament je zaradi epidemije potekal v videokonferenčni obliki, preko Zooma, pod vodstvom našega učitelja Mihe Štampaha. Udeležilo se ga je 9 šol. Našo šolo so zastopali učenci Teodor Tot in Miha Magyar iz 8. a in David Dawa Pratnekar iz 9. b razreda.

Po kratkem kulturnem programu, v katerem je sodelovala bivša učenka naše šole, solo pevka Pia Novak, so mladi parlamentarci vsem zbranim najprej predstavili delovanje šolskega parlamenta na šolah.

Nato so sodelovali v delavnicah, katere so vodili bivši učenci naše šole, Eva Nađ, Matija Toth in Noemi Végi, kjer so debatirali o temah, povezanih s poklicno prihodnostjo. Dva učenca naše šole, Teodor Tot in David Dawa Pratnekar, sta se uvrstila na regijski otroški parlament.

Čestitke vsem sodelujočim šolam, izvajalcem in gostom za izpeljavo edinstvenega medšolskega otroškega parlamenta!

Več slik…

Janja Litrop in Katja Nađ,