“Govorite klimatsko?”

„Beszél éghajlatul?”

“Parlate clima?”

« Können Sie Klima- Sprache ? »

« Parlez-vous climat ? »

“¿Habla usted clima?”.

“Do you speak climate?”

V četrtek, 12. 05. 2022, smo se odzvali povabilu francoske veleposlanice v Sloveniji, ge. Florence Ferrari, na dogodek v Hiši EU. V okviru francoskega predsedovanja Sveta EU in mreže EUNIC Slovenija in v sodelovanju s predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji, smo ob dnevu Evrope, v okviru projekta, ki je bil izpeljan skupaj s sedmimi šolami v Sloveniji, osredotočili na dve poglavitni vprašanji: podnebne spremembe in jezikovno raznolikost na naši celini. Na dogodku so bili prikazani rezultati z delavnic. Cilj je s pomočjo videa, posnetega na sodelujočih šolah, spodbudili ozaveščenost glede podnebnih sprememb. Organizirana je bila tudi okrogla miza, na kateri je sodelovalo več nevladnih organizacij, kjer smo prisotni na dogodku imeli priložnost, da o aktualni temi tudi spregovorimo. Nevladne organizacije so predstavile svoje delo. Po dogodku je sledil sprejem.

Po uradnem delu smo se odpravili v center mesta Ljubljana. Ob 14. uri smo se odpravili na izlet z ladjico po reki Ljubljanici. Zasebna vožnja je prekašala naša pričakovanja. Po vožnji smo napolnili želodčke, se ohladili s sladoledom in se odpravili domov.