Tudi letos je v Mestni knjižnici Lenti potekalo državno tekmovanje iz pripovedovanja pravljic z naslovom Hetedhétország, na katero so se prijavili učenci nižjih razredov osnovnih šol iz Lentija in iz okolice. Prijavilo se je 6 osnovnih šol z 17-mi učenci, ki so pripovedovali  ljudske pravljice iz madžarske literature. Male pripovedovalce je ocenila tričlanska žirija in sicer Judit Zágorec-Csuka iz DOŠ 1 Lendava, knjižničarka, Cséplőné Hökkön Marianna iz šole s posebnimi potrebami Móricz Zsigmond EGYMI Lenti, pomočnica ravnateljice in Lapath Gabriella, vodja Mestne knjižnice Lenti. Po kakoveostnem nastopu učencev so nastali nasednji rezultati:

1. Káli Hunor Endre Tófeji Kincskereső Általános Iskola Gutorfölde Telephely
  2. Rigo Karolina Barbara Tófeji Kincskereső Általános Iskola Gutorfölde Telephely
  3. Kovács Rebeka Kerkai Jenő Általános Iskola, Csesztreg
  4. Dornfeld Csenge Lenti Vörösmarty Mihály Általános Iskola
  5. Tóth Dávid Kerkai Jenő Általános Iskola, Csesztreg

Posebno nagrado je dobila Varga Nóra Lenti Vörösmarty Mihály Általános Iskola.

Vsak učenec je dobil spominsko priznanje, zaznamek za knjigo in še posebne drobne nagrade. Nagrajenci so dobili tudi knjižne nagrade. Besede knjižničarke, Judit Zágorec-Csuke, izražene v ocenjevalnem govoru ob zaključku prireditve so postale moto tekmovanja: »Danes je v Lenti zmagala madžarska ljudska pravljica«.