Ob spominskem dnevu Sándorja Szúnyogha so tudi letos podelili priznanja za najboljše mlade literate.

V skupini šestošolcev je Mojca Lebar dosegla 3. mesto. Med sedmošolci je dosegel Matija Horvat 1. mesto, Adam Čivre 2. mesto in Alina Gerebic je dosegla 3. mesto. Med osmošolci sta bili uspešni Jázmin Kulcsár 2. mesto, ter Ruzsics Dorka Ildikó 3. mesto. Posebno nagrado so dodelili osmošolki Miši Gerenčer in devetošolki Kingi Tátrai Kovács Ávila.

Vsem dobitnikom priznanj in tekmovalcem iskreno čestitamo!

Svečana podelitev priznanj ter prireditev od spominskem dnevu Sándorja Szúnyogha je bila v četrtek, 12. januarja 2023, v Sinagogi Lendava. Letos mineva 25 obletnica smrti. V pesniško-glasbenem programu smo lahko slišali pesmi Sándor Szúnyogh iz njegove zadnje pesniške zbirke Megkésett halicanumi üzenetek. V programu so nastopili: Jasna Bači, Atilla Pisnjak, Peter Šooš, Ilona Z. Szekeres, pesniki, Soldat Damir, profesor angleščine, glasbenik ter učenci GŠ Lendva: Alja Gal– flavta, Alina Gerebic – klavir, Maša Magyar – kitara, Dunja Magyar – violina.

Tünde Kovač

vodja tekmovanja