V petek, 10.9.2021, smo učenci in učenke Dvojezične osnovne šole 1 Lendava sodelovali na svečanosti ob otvoritvi prenovljenega, 80 let starega čebelnjaka. Čebelnjak se nahaja v neposredni bližini naše šole tik ob učnem čebelnjaku. Učenci DOŠ 1 Lendava se že vrsto let zelo radi vključujemo k čebelarskemu krožku. Veseli pa smo tudi, kadar nas lendavski čebelarji prosijo za sodelovanje v kulturnem programu. Tako smo se na začetku letošnjega šolskega leta ob upoštevanju vseh predpisov NIJZ-ja udeležili svečanosti ob odprtju prenovljenega čebelnjaka.

Čebelnjak, ki krasi pot do naše šole, je bil zgrajen leta 1940. Nekateri panji so bili izdelani že nekaj let pred tem.

Čebelnjakov dom je bil dolga leta vasica na Goričkem, Trdkova. V njem so čebelarili vse do leta 1977. Potem pa je začel propadati. Da ne bi šel v pozabo, so ga lendavski čebelarji leta 2019 prepeljali v soseščino učnega čebelnjaka, kjer sedaj lep in v novi prenovljeni preobleki krasi idilično pešpot do naše šole.

Vabimo vas, da si ga tudi vi ogledate.