RENDEZVÉNYEK

V šolskem letu 2019/2020 načrtujemo naslednje šolske prireditve in aktivnosti:

 

PRIREDITEV/

RENDEZVÉNY

ČAS/

IDŐPONT

PROSTOR/

HELYISÉG

NOSILCI/

SZERVEZŐK

SPREJEM PRVOŠOLCEV 2. 9. 2019 šolska telovadnica

Lidija Gönc Graber,

Žužana Smolkovič,

tim za 1. razred

EVROPSKI DAN JEZIKOV

26. 9. 2019,

ob 11. uri

Mestna hiša

Damir Soldat in tim za projekt VEČJEZIČNOST

(DSŠ Lendava)

DOBRODELNI KONCERT ZA NAŠO ŠOLO 12. 10. 2019 Gledališka in koncertna dvorana Lendava

MPZ in Šolska glas. skupina

Alen Benko

Damir Soldat

3 spremljevalci:

Dragica Horvat

Sabina Gomboc

Gizela Koter

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 15. 11. 2019 šolska jedilnica

člani Zdrave šole (mat. šola), člani Ekošole, Vanja Kepe Klemen,

Medike Kovač

Olga Vuk (PŠ Gaberje)

Vesna Kramar

A MAGYAR NYELV NAPJA 13. 11. 2019 čitalnica

dr. Judit Zagorec Csuka

 

BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT 6. 12. 2019 Gledališka in koncertna dvorana Lendava

Tajana Novinić, Doroteja Kukovec, Magdalena Štampah, Roland Smej

4 spremljevalci:

Aleksandra Petrović,

Zita Šimonka

Apollonia Požgai Zupanič

Renata Časar

 

(Šolski sklad)

BOŽIČNI BAZAR 6. 12. 2019 Gledališka in koncertna dvorana Lendava

učiteljice OPB

5 spremljevalcev:

Magdalena Štampah

Valerija Šemen

Medike Kovač

Olga Vuk

Timea Prša

Sabina Gomboc

Piroska Vörös

Nina Pasarič

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI TER BOŽIČNO-

NOVOLETNA PRIREDITEV

24. 12. 2019

šolska

telovadnica

Monika Hóbor,

G. Koter, Megi Feher

(1.–5. r.),

 

Gaberje v G. (1.–3. r.)

Roland Smej, Dragica Horvat

 

M. Nađ, N. Pasarič, R. Gyurkač

(6.–9. r.)

SREČANJE Z UPOKOJENCI 17. 12. 2019 šolska jedilnica Olga Vuk, B. Bači, E. Kepe, L. Gönc Graber, T. Hozjan
SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK 7. 2. 2020

šolska

telovadnica

Lidija Rudaš

Timea Varga

Timea Prša/Valika Šemen

(1.–5. r.)

 

Gaberje v Gaberju + vrtec

D. C. Varga, D. Kukovec

 

slovenistke (6.–9. r.)

MAGYAR NEMZETI ÜNNEP 13. 3. 2020

šolska

telovadnica

Renata Časar, Žana Kusek, Király Patyi Erzsébet/Sabina Gomboc

(1.–5. r.)

 

Gaberje v Gaberju

Edit Kepe, Olga Vuk

 

Balaskó Valika, Vörös Koni (6.–9. r.)

BALETNA PREDSTAVA za učence od 1.-5. razreda

(Glasbena šola Lendava)

*Cena baletne predstave 2,00 € / učenca.

3. 4. 2020

ob 9.00

Gledališka in koncertna dvorana Lendava

Marjeta Graj

Timea Varga

Zita Šimonka

Ingrid Laslo Sabo

Alenka Vida

PRIREDITEV OD DNEVU ROMOV 8. 4. 2020 Gledališka in koncertna dvorana Lendava

Nataša Kotnjek Stančin,

Estera Horvat

2 spremljevalca:

Sabina Gomboc,

Timea Prša

KONČNA PRIREDITEV BRALNE ZNAČKE zadnji teden maja 2020

šolska

telovadnica

dr. Judit Zagorec Csuka
ZAKLJUČNA PRIREDITEV DEVETOŠOLCEV – SLOVO OD ŠOLE 15. 6. 2020

šolska

telovadnica

Jasna Cigut, Vida Törnar Judit,

Vanja Kepe Klemen,

Medike Kovač, razredniki 8. in 9. razreda

ZAKLJUČEK ŠOLSKEGA LETA

(za učence 1. in 2. r. ter njihove starše)

22. 6. 2020,

popoldan

šolska

telovadnica

Apollonia Požgai Zupanič, Mojca Petrič

in vsi učitelji 1.-2. r. na matični šoli

2 spremljevalca:

Magdalena Štampah

Valerija Šemen/Timea Prša

Monika Hóbor

DAN DRŽAVNOSTI IN

ZAKLJUČEK ŠOLSKEGA LETA

24. 6. 2019

šolska

telovadnica

Alenka Vida, Renata Horvat

(3., 4., 5. r.)

 

Gaberje v Gaberju, Vanesa Vargazon, Eva Tivadar

 

Brigita Koren

Manuela Treiber Vida

Andreja Havoj

(6. – 9. r.)

LIKOVNE RAZSTAVE IN NATEČAJI skozi celo šolsko leto šolska avla Fortuna Lazar
LIKOVNE RAZSTAVE IN NATEČAJI skozi celo šolsko leto 1. hodnik

učiteljice OPB

(mesečna ali oddelčna razporeditev)

LIKOVNE RAZSTAVE skozi vso šolsko leto

hodnik

Gaberje

OPB
LIKOVNE RAZSTAVE skozi celo šolsko leto 2. hodnik

učiteljice, ki poučujejo na 2. hodniku (oddelki se mesečno izmenjujejo od 3. a do 5. c)

*

RAZSTAVE skozi celo šolsko leto 4. hodnik

Valika Balaskó, Lenke Lázár,

Renata Feher, Irena Lebar Frančič, Martina Strelec

RAZSTAVE skozi celo šolsko leto 5. hodnik učitelji, ki poučujejo na 5. hodniku
BRALNI KOTIČEK skozi celo šolsko leto 4. hodnik dr. Judit Zagorec Csuka
MAGYAR OLVASÓ SAROK egész éven Gyertyános Kepe Edit
SVETOVNI DAN ZDRAVJA 7. apr. 2020 DOŠ I Lendava

Ingrid Laslo Sabo

in učiteljice 4.-5. r.

DAN ODPRTIH VRAT ŠOLSKEGA UČNEGA ČEBELNJAKA maj 2020 DOŠ I LENDAVA Ingrid Laslo Sabo

 

*3. a – september

  1. b – oktober
  2. c – november
  3. a – december
  4. b – januar
  5. c – februar
  6. a – marec – učitelj LUM
  7. b – april – učitelj LUM
  8. c – maj – učitelj LUM
  9. razred – junij


DRUGE AKTIVNOSTI NA ŠOLI

 

DEJAVNOST/

TEVÉKENYSÉG

ČAS/

IDŐPONT

NOSILCI/

SZERVEZŐK

EVAKUACIJSKA VAJA 4. oktober 2019

Bojan Hozjan

(za učence od 6.- 9. razreda)

UČNA URA V SINAGOGI

(75 let od osvoboditve Auschwitza)

27. 1. 2020 Magdalena Bohnec
ŠOLSKI PARLAMENT skozi celo šolsko leto Renata Feher, Renata Toth
ŠOLSKA SKUPNOST skozi celo šolsko leto Renata Feher, Renata Toth
H2O (ŠOLSKI ČASOPIS) skozi celo šolsko leto Štampah Miha (madžarski del), Martina Strelec (slovenski del)
ČEBELICE (ŠOLSKI ČASOPIS) skozi celo šolsko leto Zita Šimonka, Leona Brodar
BRALNA ZNAČKA (slovenski del) skozi celo šolsko leto

razredničarke 4. in 5. r.,

vse slovenistke (6.–9. r.),

učiteljice 1.VIO (1.–3. r.)

KÖNYVTÜNDÉR (magyar olvasási verseny)

skozi celo šolsko leto

Zárórendezvény:

osztályonként a magyartanár

koordinátor: Lázár Lenke, Štampah Miha

BRALNA ZNAČKA (nemški jezik) skozi celo šolsko leto

Manuela T. Vida (3. razred)

Karolina Malek (4., 5., 6. r. )

Silvia Hardi (7., 8., 9. r.)

BRALNA ZNAČKA (angleški jezik) skozi celo šolsko leto

Silvija Zver (3. razred)

Brigita Koren (4. in 5. r.)

Damir Soldat (6. in 7. r.),

Aleksander Török (8. in 9. r.)

VESELA ŠOLA skozi celo šolsko leto

Vanesa Vargazon (4. in 5. r.)

Renata Feher (6.-9. r.)

NAGRADNI IZLET šolskega sklada

(branje in tekmovanje, za učence od 2.–9. razreda)

april 2019

Vanesa Vargazon in I. L. Frančič

10 spremljevalcev:

Martina Strelec, Renata Feher, Silvija Zver, Vanesa Vargazon, Lidija Rudaš, Doroteja Kukovec, Leona Brodar, Silvija Nagy, Olga Novak, Ana Leonhard, Jelka Lutar

STROKOVNA EKSKURZIJA V AVSTRIJO april/maj 2020

Karolina Malek, Aleksander Török

3 spremljevalci:

Manuela Treiber Vida, Aleksandra Petrović, Doris Cuk Varga

OGLED GLEDALIŠKE PREDSTAVE V ANGLEŠKEM JEZIKU december 2019

Andreja Havoj

4 spremljevalci:

Miha Štampah, Iren Paller,

Vesma Kramar, Damir Soldat

PLAKAT MIRU

(razstava)

8. 11. 2019, Gledališka in koncertna dvorana Lendava Fortuna Lazar

PLAKAT MIRU

(program)

8. 11. 2019, Gledališka in koncertna dvorana Lendava Alenka Vida in njen oddelek
Sodelovanje na dobrodelni prireditevi Lions klub Lendava-Lendva PODARJAMO GLASBO, PLES IN NASMEH 8. 11. 2019, Gledališka in koncertna dvorana Lendava

Mirjana Nađ

3 spremljevalci:

Monika Hóbor

Magdalena Štampah

Vanesa Vargazon

(Iren Paller)

TRŽNICA POKLICEV

5. 12. 2019

(od 16. do 18. ure)

Janja Litrop in ŠSS

6 spremljevalci:

Tomislav Hozjan

Valika Balaskó

Žužana Koša

Silvija Nagy

Renata Feher

Katja Nađ

Organizacija in izvedba državnega PLANINSKEGA TEKMOVANJA 9. nov. 2019

10 spremljevalcev:

Magdalena Štampah

Štampah Miha, Roland Smej, Lidija Rudaš, Renata Časar, Zita Šimonka, Tajana Novinić, Doris Cuk Varga, Iren Paller, Renata Gyurkač, Dragica Horvat

Sodelovanje madžarske folklorne skupine na ZAVODOVIH DNEVIH

(organizator ZRSŠ MS, na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici)

13. sept. 2019

Renata Toth, Zita Szőke

2 spremljevalca: Tajana Novinić, Renata Časar

Priprava dokumentacije za kandidaturo KULTURNA ŠOLA čez celo šolsko leto

Doroteja Kukovec

Dragica Horvat

Vesna Kramar

INTERESNE DEJAVNOSTI – KONTAKT Z ZUNANJIMI IZVAJALCI (po 1 oseba) IN SPREMSTVA NA TEKMOVANJA (2 osebi, ki se izmenjujeta po potrebi, ali gresta obe):

hrvaščina

 

Eva Tivadar
slovenska folklora Aleša Novak, Lidija Rudaš
madžarska folklora 3 skupine Renata Toth, Renata Gyurkač

šah

 

Iren Paller, Megi Feher

Lokostrelstvo

 

Mirjana Nađ, Igor Šendlinger
streljanje z zračno puško Roland Smej

judo

 

Terezija Koncut

Plavanje

 

Renata Gyurkač

lončarstvo

 

Iren Paller
gledališka skupina (zunanji izvajalci) Vanesa Vargazon
SODELOVANJE PRI IZVEDBI KOLESARSKEGA IZPITA (4 učiteljice OPB (ki imajo samo OPB), vsaka 1 dan

4 spremljevalci:

Olga Vuk

Magdalena Štampah

Monika Hóbor

Medike Kovač

JUTALOMKIRANDULAS 2020. 04. 23-24.

2 spremljevalca:

Gašpar Tot Anita

Vörös Koni

SODELOVANJE Z DOMOM STAREJŠIH: NOVO LETO

Lázar Lenke (Népdalszakkör)

Renata Toth, Aleša Novak

DAN ŽENA

 

Renata Časar, Lidija Rudaš
OKRASITEV JELKE V MESTU dec. 2019

Piroska Vörös

 

ADVENTNE DELAVNICE NA GRADU dec. 2019

5 spremljevalk:

Olga Vuk

Valerija Šemen

Nina Pasarič

Timea Prša

Vesna Kramar

PARLAMENTI GYERMEKKARÁCSONY 2019. dec.

2 spremljevalca:

Vörös Koni

Štampah Miha

ŠPORTNO SREČANJE UČENCEV OPB (KI GA ORGANIZIRA DOŠ II) jun. 2020

2 spremljevalca:

Lidija Gönc Graber

Žužana Smolkovič

MURAVIDÉKI SZAVALÓVERSENY 2019. 12. 4-5. Gašpar Tot Anita
PETŐFI SÁNDOR TANULMÁNYI VERSENY – ISKOLAI FORDULÓ 2020. 2. 19. Lázar Lenke
PETŐFI SÁNDOR TANULMÁNYI VERSENY – ORSZÁGOS FORDULÓ 2020. 3. 28. MNMI
RENDHAGYÓ IRODALMI ÓRA – TÓTH PÉTER LÓRÁNTTAL 2019. 10. 23. MNMI
ROLANJE

maj 2020

 

Renata Gyurkač, Leona Brodar, Zita Šimonka, Iren Paller, Doroteja Kukovec
PLESNE VAJE – za valeto Razredniki in nadomestni razredniki v 9. razredu
REVIJA PEVSKIH ZBOROV

7. maj 2020,

Lendava

4 spremljevalci:

Eva Tivadar

Sandra Pentek

Megi Feher

Lidija Gönc Graber

REGIJSKO SREČANJE OTROŠKIH GLEDALIŠKIH SKUPIN

26. marec 2020,

Odranci

4 spremljevalci:

Miha Štampah

Timea Varga

Mojca Petrič

Dragica Horvat

OBMOČNO SREČANJE OTROŠKIH GLEDALIŠKIH SKUPIN

14. april 2020,

Ljutomer

4 spremljevalci:

Nina Pasarič

Vesna Kramar

OBMOČNO SREČANJE OTROŠKIH FOLKLORNIH SKUPIN

8. april 2020,

Lendava

2 spremljevalca:

Toth Renata

Zita Szőke

Valika Balaskó

Aleša Novak

Lidija Rudaš

PIKA POKA POD GORO

april 2020,

Rogaška Slatina

3 spremljevalci:

Toth Renata

Zita Szőke

Valika Balaskó

NASTOP GLEDALIŠKE SKUPINE V GLEDALIŠČU PARK, Murska Sobota, s predstavo TIK TAK

4. oktober 2019,

ob 18. uri

Doroteja Kukovec

Miha Štampah

GLEDALIŠKA SKUPINA V MARIBORU 15., 16. okt. 2019

Doroteja Kukovec

Miha Štampah

Koordinatorji za KELEPELŐ celo šolsko leto

PŠ Gaberje: Olga Vuk

1. razred: Piroška Vörös

2. razred: Megi Feher

3. razred: Iren Paller

4. razred: Anita Gašpar Tot