PROJEKT

V šolskem letu 2022/2023 bomo v šolski knjižnici DOŠ I Lendava dvanajstič izvedli projekt »Rastem s knjigo – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«. Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvajajo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Združenje splošnih knjižnic, ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami in osnovnimi šolami s prilagojenim programom, srednjimi šolami in zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter zamejske osnovne in srednje šole.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja,
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja,
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic,
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Več informacij najdete na spletni strani JAK – javne agencije za knjigo RS.